Bieg integracyjny „Biegaj z nami sąsiadami – dla 50latki Gminy Świerklany” już za nami!

1 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza i Przedszkolu nr 1 w Świerklanach odbył się festyn z okazji „Dnia Dziecka”. Zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci i ich rodzin takich jak: zjeżdżalnie, strefa gier planszowych, sala kinowa, warsztaty malowania Eko – toreb, kącik czytelniczy, malowanie twarzy, animacyjna chusta klanza, malowanie na folii, budowle z klocków Mammutico.

Podczas festynu odbył się również bieg integracyjny „Biegaj z nami sąsiadami – dla 50latki Gminy Świerklany”, w którym wzięło udział ponad 300 biegaczy. Ważnym wydarzeniem było zakopanie „kapsuły czasu” zawierającej informacje z życia szkoły.

Rada Powiatu Halina Karwot w imieniu Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca złożyła życzenia i medale zwycięzcom biegu.

Dzięki wielu atrakcjom i wspaniałej pogodzie wszyscy świetnie się bawili, cała impreza okazała się być doskonałym pomysłem nie tylko na świętowanie Dnia Dziecka, ale także na integrację całego środowiska lokalnego.