II Powiatowy Turniej Koszykówki 3×3 Igrzysk Młodzieży Szkolnej za nami

W piątkowe przedpołudnie 26 maja, Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” w ramach działań Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rybniku zorganizował II Powiatowy Turniej Koszykówki 3×3 Dziewcząt i Chłopców Grupy Starszej czyli rocznika 2008 i 2009.

Koszykówka 3×3 jest jedną z nielicznych dyscyplin, którą jako Powiatowy SZS organizujemy dla szkół z całego powiatu czyli swym zasięgiem obejmuje gminy Gaszowice, Jejkowice, Lyski i Świerklany a także Czerwionkę-Leszczyny. Tym razem do turnieju  zgłosiło się w sumie osiem drużyn z pięciu szkół podstawowych, a tylko SP Lyski reprezentowane były przez grupę dziewcząt i chłopców, pozostałe zgłosiły tylko drużynę chłopców lub dziewcząt.

Reprezentacje chłopców: SP Piece, SP Szczerbice, SP Czernica i SP Lyski.

Reprezentacje dziewcząt: SP Jejkowice (dwie drużyny) i SP Lyski (dwie drużyny).

Rywalizacja to 10 minutowe mecze rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Pozostałe zasady to:

• Gra na jeden kosz w wyznaczonym czasie lub do zdobycia przez jedną z drużyn 21 punktów.
  • Przy trafionym koszu z gry i z rzutów wolnych zespół zdobywa jeden punkt a rzut zza wyznaczonej linii to 2 pkt.
  • Ciekawostką a zarazem zasadą gry jest to, że trener nie może przebywać w obrębie boiska ani komunikować się z zespołem z trybun. Mówiąc ogólnie zawodnicy muszą radzić sobie sami.

W rywalizacji chłopców dominatorem wygrywającym zdecydowanie wszystkie mecze była reprezentacja z Czernicy. Na drugim miejscu sprawiając niezłą niespodziankę zameldowały się Piece, które nie dość, że wygrały dwa spotkania to jeszcze postawiły się zwycięzcom turnieju. Trzecie miejsce zajęła SP Szczerbice, które w meczu o ten stopień podium były lepsze od Lysek o jeden zdobyty kosz.

W rywalizacji dziewcząt tylko dwie szkoły wystawiły reprezentacje, w związku z tym zdecydowaliśmy, że każda z nich może zgłosić dwie drużyny. Zwyciężczyniami turnieju została drużyna SP Lyski I, która tylko jednym punktem wygrała z zespołem SP Jankowice I. O drugim miejscu, po remisie 4:4 zdecydowała dogrywka pomiędzy Lyskami II a Jankowicami I. Złotego kosza na miarę zwycięstwa rzuciły panie z Jankowic, i to one cieszyły się z zajęcia drugiego miejsca. Trzecie miejsce przypadło Sp Lyski II a czwarte SP Jankowice II.

Fundatorem pucharów i medali był Powiat Rybnicki a poczęstunek wraz z obsługą sędziowską został sfinansowany ze środków zadania „Propagowanie Aktywności Fizycznej wśród mieszkańców Gminy Lyski”, współfinansowanego przez Urząd Gminy w Lyskach i UKS „GRACZ”.

Zapraszamy reprezentacje szkół za rok!

Bogusław Niestrój

ZSP Lyski

Powiatowy SZS i UKS „GRACZ”

« z 2 »