GKS „DAB” Gaszowice świętuje swoje 75 lecie

W ostatni weekend czerwca GKS „DĄB” Gaszowice świętował jubileusz 75 lecia działalności.  Dwudniowa impreza rozpoczęła się  na boisku w Łukowie Śląskim od turnieju młodzieżowego roczników 2007 i 2011, dzikich drużyn w piłce nożnej, siatkówki plażowej, badmintona oraz ringo.

Natomiast w niedzielę 26 czerwca na stadionie sportowym GKS „DĄB” Gaszowice w Piecach odbyły się uroczystości  jubileuszowe od oficjalnego przemarszu orkiestry „Dębieńsko” Czerwionka – Leszczyny pod batutą Wojciecha Pukowca wraz z działaczami klubu i zaproszonymi gośćmi.

W uroczystości wziął udział Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec , Wójt Gminy Gaszowice Paweł Bugdol, oraz byli sportowcy i działacze klubu, młodzi reprezentanci i trenerzy wszystkich sekcji działających w klubie, jak również sponsorzy, którzy przez lata tworzyli historię klubu.

Podczas jubileuszu Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec złożył gratulacje, podziękowania za dotychczasową działalność dla wszystkich działaczy, zawodników i trenerów za upowszechnienie i promowanie piłki nożnej oraz serdeczne podziękowania wiernemu gronu kibiców i sympatyków. Złożył życzenia sukcesów organizacyjnych i sportowych w wychowaniu kolejnych pokoleń młodych piłkarzy na przestrzeni nadchodzących lat i zdrowia dla bliskich.

Niedzielny jubileusz był znakomitą okazją do odznaczenia zasłużonych dla klubu działaczy, brązowymi, srebrnymi i złotymi odznakami.

Uroczystości jubileuszu towarzyszyły imprezy sportowe  min. Turniej o Puchar Wójta Gminy Gaszowice, konkursy rzutów karnych, żonglerki, picia piwa na czas, strzałów z połowy boiska oraz pokazy policyjne, strażackie, żużlowe, karate.

Serdecznie gratulujemy wszystkim działaczom klubu i życzymy dalszego rozwoju sportowego w kolejnych latach.

Skip to content