Msza na wodzie na Zalewie Rybnickim

Wczoraj 26.06.2022 r. odbyła się tradycyjna msza święta na wodzie na Zalewie Rybnickim. Pogoda dopisała a mszy koncelebrowanej, w której modliliśmy się za żeglarzy, przewodniczył ks Biskup Grzegorz Olszowski, który wygłosił homilię. Wierni z parafii  pw. Św. Jana Nepomucena w Rybniku Chwałęcicach oraz tłumy wiernych z innych parafii Rybnika i okolic uczestniczyło w nabożeństwie. Wśród wielu zaproszonych gości i samorządowców był Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec. Tradycja odprawiania mszy na wodzie sięga 2008 roku i zawsze jest w ostatnią niedzielę czerwca. Przed sezonem wakacyjnym wielu z nas wybiera się na wczasy nad morze, jeziora czy rzeki, dlatego też warto się przed wyjazdem pomodlić o szczęśliwy i bezpieczny wypoczynek nad wodą. W tym roku po raz pierwszy msza św. na wodzie zmieniła swoją lokalizację i przeniosła się na drugą stronę Zalewu Rybnickiego z ośrodka Koga Kotwica. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się na mszy nad pięknym Zalewem Rybnickim z mieszkańcami miasta i okolic.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.