Biegacz z Ukrainy najlepszy w 12 Półmaratonie Księżycowym

W sobotnią upalną noc 25.06.2022 odbył się kolejny już 12 Półmaraton Księżycowy ulicami Rybnika. Start i meta półmaratonu była przed kąpieliskiem Ruda, 1100 zawodników miało okazję na dystansie przekraczającym 20 km, w tych trudnych warunkach pokazać  swoje możliwości. Wszyscy szczęśliwie oczywiście, w różnych czasach dotarli do mety. Najlepszy był zawodnik z Ukrainy Mykola Mensha, który  dystans 21 km 97 metrów pokonał w świetnym czasie 1:05:46. Drugi na mecie zameldował się Dawid Malina z Rybnika z czasem 1:07:32, a trzecim był Mateusz Mrówka z grupy biegowej Radlinioki z czasem 1:10:10. Jeżeli chodzi o kobiety, to najlepszą była również Ukrainka Walentyna Weretska z czasem 1:22:28. Na półmaratonie wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który w asyście Dyrektora MOSiR Rafała Tymusza i Wicedyrektora MOSiR Arkadiusza Skowrona wręczał nagrody wszystkim uczestnikom półmaratonu we wszystkich kategoriach a  w szczególności mieszkańcom powiatu rybnickiego. Najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców naszego powiatu był Mateusz Wolnik (Aktywni Lyski) z czasem 1:15:42, drugi był Sebastian Marcol 1:18:03 (Aktywni Lyski) a  trzeci Marek Knesz 1:23:03  z Jejkowic,  natomiast wśród kobiet Michalina Janowska 1:31:21 (Mojżysz Team)  druga była Marzena Siwica 1:44:55 (Kaj biegniesz) a trzecia Barbara Rataj 1:50:10 (Jejkowice biegają). Dla mniej zaangażowanych odbył się krótki bieg na dystansie 10,5 km „Nocna Dycha”, w którym zwyciężył mieszkaniec powiatu rybnickiego Tomasz Słupik z  Bełku z czasem 41:15. Wszystkim uczestnikom półmaratonu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sportowych sukcesów. Do zobaczenia za rok !