Uroczyste otwarcie Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością

„Nie ma dwóch identycznych mózgów – i to właśnie sprawia, że każdy z nas jest wyjątkowy.”


6 maja w Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach miało miejsce uroczyste otwarcie Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem NeuroHero. To idea, która podkreśla różnorodność i unikalność każdej osoby, a także ich siłę i wyjątkowy talent.
Wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez Pana Wicestarostę Marka Profaskę, który oficjalnie rozpoczął ceremonię podkreślając jak niezwykle ważne jest promowanie godności i równości osób z niepełnosprawnościami. Pan Wicestarosta dodatkowo zainaugurował serię kolejnych wydarzeń, które są planowane na czas trwania obchodów Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Ich celem jest podniesienie świadomości społecznej oraz promowanie godności, równości, akceptacji i integracji w społeczeństwie.
Do udziału w otwarciu zostali zaproszeni przedstawiciele różnych placówek, takich jak: Przedszkole nr 1 „Promyczek” w Leszczynach, Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Leszczynach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. W ramach wydarzenia uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje niezwykłe talenty podczas artystycznej części wydarzenia, zatytułowanej NeuroShow. Była to wyjątkowa okazja, aby podziwiać różnorodność zdolności oraz kreatywność, a także okazja do integracji społecznej.

Skip to content