Turniej skatowy VI Grand Prix Okręgu Śląsk-Południe

W dniu 13.04.br odbył się Turniej skatowy VI Grand Prix Okręgu Śląsk-Południe za 2024r. Turniej toczony był o Puchar Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca. Miejscem rozgrywek była hala sportowa w Gaszowicach. 
W turnieju udział wzięło 38 skacistów reprezentujących okręgi Śląsk-Południe (rejon Wodzisławia, Rydułtów i Raciborza) oraz okręgu Rybnickiego (rejon Rybnika, Jastrzębia i Żor).  Wśród skacistów było 34 graczy zrzeszonych w Polskim Związku Skata i 4 niezrzeszonych. Kierownikiem Turnieju był Prezes Klubu GKS DĄB Gaszowice Marian Pielacz, sędzią turniejowym i prowadzącym sekretariat Alojzy Huwer – Prezes Okręgu Śląsk-Południe.
Rozegrano 2 serie po 48 rozdań. W I serii najlepszy wynik osiągnął Krzysztofem Pudło (1559 pkt) z klubu z Rybnika przed  Hubertem Kostką (1533 pkt) z Lysek. W drugiej serii najwięcej punktów zdobył Benedykt Jeszka (1642 pkt) – niezrzeszony przed  Bronisławem Muchą (1392 pkt) klub WOK Skrzyszów.
W klasyfikacji łącznej I miejsce zajął wspomniany już wyżej  Hubert Kostka (2855 pkt), II miejsce  Krzysztof Pudło (2661 pkt) a na III miejscu  Józef Armatys (2645 pkt) z klubu LKS Górki Śląskie). Pierwsza 10-ka turnieju z rąk Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca otrzymała nagrody i pamiątki. W trakcie całego turnieju panowała prawdziwie sportowa i spokojna atmosfera.

Skip to content