Zaproszenie do realizacji bezpłatnej akcji edukacyjnej dla mieszkańców

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów ogólnopolskiego projektu edukacji zdrowotnej „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” oraz „Fundacji Aby Żyć” chcemy zachęcić Państwa do zorganizowania bezpłatnej akcji edukacyjnej skierowanej do Państwa mieszkańców po 65 roku życia mającej na celu ochronę osób starszych z Państwa regionu przed infekcjami wywołującymi pneumokokowe zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i sepsę pneumokokowa.

Od 1 września 2023 roku pojawiła się wyjątkowa możliwość skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom dla osób powyżej 65 roku życia z grup ryzyka. W tej chwili szczepienie to, jest więc dla szerokiej grupy pacjentów na tzw. „wyciągnięcie ręki”, nie wszyscy niestety mają tego świadomość, a co za tym idzie nie korzystają z tej możliwości.

Jako realizatorzy i inicjatorzy wieloletnich działań edukacyjnych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych – zachęcamy Państwa do zrealizowania akcji edukacyjnej informującej mieszkańców o możliwości bezpłatnego szczepienia. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg materiałów, które mogą Państwo wykorzystać. Do Państwa dyspozycji są m.in.: plakaty edukacyjne, ulotki, przewodnik dla pacjenta jak rozmawiać z lekarzem, spot edukacyjny, tekst informacyjny na stronę www oraz propozycja krótkiego tekstu dla mediów lokalnych informującego o możliwości skorzystania ze szczepienia.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu do kontaktu:

Agnieszka Pawlikowska 

Biuro projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka 

ul. Chłodna 64 lok 223, 00-872 Warszawa 

tel. +48 515 315 332

sekretariat@zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl

www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl 

Załączniki

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
pdf Pismo 199 KB 18
Skip to content