6. Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking „Z sercem na dłoni” w Świerklanach

To był absolutnie rekordowy, 6. Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking „Z sercem na dłoni”! W rekordowej temperaturze linię mety naszej imprezy przekroczyła rekordowa liczba aż 198 zawodniczek i zawodników! Z całego serca dziękujemy każdemu z Was w imieniu własnym oraz Stowarzyszenia J Niesamowicie fajnie było widzieć Wasze uśmiechnięte twarze w biurze zawodów, na trasie, po przekroczeniu mety i później podczas poczęstunku i losowania nagród a także wręczenia pucharów! Motywujecie nas, żeby robić te imprezę najlepiej jak potrafimy. No i mamy nadzieję, że oprócz pięknych medali i wielu nagród zabraliście ze sobą wspaniałe wspomnienia i wrócicie do nas za rok 😉

Do mety 6. Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking „Z sercem na dłoni” dotarło 54 biegaczek i biegaczy oraz 44 uczestników i uczestniczek marszu NW. Wśród biegaczy najszybszy był Paweł Osetek ze świetnym czasem 21:46 min. Za nim na metę przybiegli Aleksander Damec (22:07) i Tomasz Kuś (22:30). Wśród pań najszybsza – tak jak rok temu – była Weronika Janek z czasem 25:24! Zacięta była walka o drugie miejsce, z której zwycięsko wyszła Katarzyna Parzych (26:04), minimalnie wyprzedzając Agnieszkę Brejnak (26:05).

W marszu nordic walking fenomenalnie zaprezentowała się Lucyna Piechoczek-Niezgoda, która linię mety przekroczyła z czasem 39:53! Tym samym wyprzedziła nie tylko wszystkie panie, ale i panów. Wśród kobiet druga była Gabriela Niederlińska (40:47), a trzecia Beata Kuczera (43:24). W kategorii mężczyzn najlepszy był Adam Lasok (40:40). Za nim uplasowali się Artur Ryś (40:49) oraz Piotr Knura (41:56). Pełne wyniki znajdziecie na: bit.ly/3PUkVEp

Całość zakończyła oczywiście ceremonia wręczenia pucharów dla najlepszych uczestników 6. Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking „Z sercem na dłoni”. Puchary i dyplomy wręczyli reprezentująca Starostę Rybnickiego Halina Karwot – Radna Powiatu Rybnickiego, Tomasz Marcisz – Sołtys Świerklan Górnych oraz Gabriela Marcinkiewicz – Prezes Stowarzyszenia „Uśmiech”. Najlepsi w kategorii OPEN otrzymali dodatkowo nagrody od naszego sponsora firmy LEON. Upominki otrzymali też laureaci marszu NW.

Poniżej lista najlepszych zawodników i zawodniczek tegorocznej edycji naszej imprezy z podziałem na kategorie:

BIEG KOBIETY

Weronika Janek (25:24)

Katarzyna Parzych (26:04)

Agnieszka Brejnak (26:05)

BIEG MĘŻCZYŹNI

Paweł Osetek (21:46)

Aleksander Damec (22:07)

Tomasz Kuś (22:30)

NORDIC WALKING KOBIETY

Lucyna Piechoczek-Niezgoda (39:53)

Gabriela Niederlińska (40:47)

Beata Kuczera (43:24)

NORDIC WALKING MĘŻCZYŹNI

Adam Lasok (40:40)

Artur Ryś (40:49)

Piotr Knura (41:56)

NAJSZYBSZA MIESZKANKA GMINY ŚWIERKLANY

1. Anna Turek (33:54)

2. Sylwia Piecha (35:15)

3. Marzena Woryna (40:56)

NAJSZYBSZY MIESZKANIEC GMINY ŚWIERKLANY

Patryk Morcinek (23:33)

Kacper Lubszczyk (25:15)

Aleksander Kwaśniewski (25:49)

Organizacja 6. Charytatywnego Biegu i Marszu Nordic Walking „Z sercem na dłoni” nie byłaby możliwa bez naszych partnerów i sponsorów. Bardzo dziękujemy Wam za serce okazane Stowarzyszeniu Uśmiech!

Patronat Honorowy nad imprezą objęli:

Damian Mrowiec – Starosta Rybnicki

Atelier by Bogusława Wycislok

Pani Janina Ślosarek

Pan Przemysław Knapik

Na ogromne podziękowania zasłużyli także:

Izabela Głowacka – prowadzenie rozgrzewki

Mariusz Góra – wszystkie piękne projekty graficzne i prowadzenie zawodników na rowerze

Michał Kuś i Adrian Przybyła – zabezpieczenie medyczne

Mariusz Wandzel i Piotr Piotrowicz – nagłośnienie

Barbara Owczarek, Piotra Tomala, Łukasz Tkocz i Maciej Goliszewski – fotografie

Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie oczywiście na rzecz Stowarzyszenia Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech” ze Świerklan. Z całego serca wszystkim Wam dziękujemy, że jesteście z nami i wspieracie świerklańskie „Uśmieszki”!  Bez Was tej imprezy by nie było!

« z 2 »