PODSUMOWANIE POWIATOWEGO FINAŁU FUTSALU CHŁOPCÓW MŁODSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO w ZESPOLE SZKÓŁ w CZERWIONCE–LESZCZYNACH – 22.03.2024 r.

Kolejna edycja Rozgrywek Piłki Nożnej Halowej (Futsalu) Chłopców Młodszych o Puchar Starosty za nami. W wyniku gminnych rywalizacji i półfinałów do Powiatowego Finału zakwalifikowały się następujące drużyny: SP NR3 w Leszczynach, SP NR4 w Czerwionce, SP Jankowice, SP Gaszowice i SP Lyski. Tradycyjnie turniej to rozgrywki, w którym każdy gra z każdym, czyli w sumie 10 spotkań. Losowanie i towarzyszące temu emocje. Przed pierwszymi meczami wszyscy zawodnicy wpatrując się w harmonogram spotkań, kalkulują z kim grają i co z tego wyniknie? Pierwsza kolejka, pierwsze wygrane i porażki. Kalkulacji ciąg dalszy, damy radę! A tu okazuje się, że każdy mecz jest inny i ma swoją historię, kalkulacje nic nie dają, liczy się gra i skuteczność.Po drugim turniejowym meczu już większość przewidywała, że głównym rozdającym karty będzie team z Leszczyn. I tak też się stało. Byli bezapelacyjnym faworytem i liderem całego turnieju. O pozostałe miejsca trzeba było powalczyć i dać z siebie wszystko, a i tak były niespodzianki, niedosyt i rozczarowanie, ale też zadowolenie z udziału w tym turnieju, bo nie wszystkim było dane. Taki jest sport! BRAWO WY!!!

Wszystkie wyniki i klasyfikacja końcowa oraz wyróżnienia indywidualne w załączonej poniżej relacji foto.

Klasyfikacja końcowa grupy młodszej:

I msc – SP NR3 w Leszczynach

II msc – SP Lyski

III msc – SP Jankowice

IV msc – SP NR4 w Czerwionce

V msc – SP Gaszowice

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Sornat z SP NR3 w Leszczynach, a najlepszym bramkarzem Adam Urbas z SP Lyski. Królem strzelców z dorobkiem 13 bramek został Patryk Oczadło z NR3 w Leszczynach. Dekoracji drużyn oraz wyróżniających się zawodniczek podczas finału grupy młodszej dokonali, Natalia Kuś Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce Leszczynach, Damian Mrowiec Starosta Powiatu Rybnickiego oraz Marek Profaska Wicestarosta Powiatu Rybnickiego. Dyrekcji Zespołu Szkół w Czerwionce Leszczynach serdecznie dziękujemy za gościnę i udostępnienie hali sportowej a Starostwu Powiatowemu za ufundowanie pucharów, medali, dyplomów oraz słodkiego poczęstunku. Dziękuję dyrektorom i wszystkim szkołom z terenu powiatu, które przyłączyły się do rozgrywek i pomogły w sfinansowaniu transportu. Dziękuję opiekunom drużyn i samym zawodnikom. Wielkie podziękowanie dla gospodarza obiektu czyli Marcina Koczego, który w imieniu koordynatora oraz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego zabezpieczył i przeprowadził ten finał.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji rozgrywek.

Organizatorem i koordynatorem turniejów finałowych był Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” z Lysek działając w ramach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz szkoły, które włączyły się w organizację turniejów gminnych i półfinałów.

Bogusław Niestrój

ZSP Lyski

Powiatowy SZS w Rybniku

UKS „GRACZ” Lyski

Skip to content