Za nami koncert „Cztery pory roku” Antoniego Vivaldiego w Dworze w Łukowie Śląskim

Piękny Dwór w Łukowie Śląskim był w niedzielę miejscem, gdzie odbyła się muzyczna uczta duchowa. Licznie zebrani  słuchacze mieli możliwość wysłuchania wszystkich czterech koncertów Antonio Vivaldiego z cyklu „Cztery Pory Roku”. Zgromadzoną publiczność przywitał Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec. Na koncert przybyli Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Grzegorz Wolnik, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska i Wójt Gminy Jejkowice Marek Bąk.

Wspaniałą grą solową popisała się Karolina Podorska – koncertmistrzyni Orkiestry Kameralnej Leopoldinum we Wrocławiu, która czarowała brzmieniem i techniką gry na skrzypcach w koncercie g – moll op. 8 nr 2 ” Lato” i koncercie f – moll op.8 nr 4  „Jesień”. Piękne brzmienie, łatwość gry sprawiły, ze u słuchaczy  wzbudziła zachwyt. Drugą solistką była Magdalena Ziarkowska – Kołacka, która wykonała partię solową w koncertach E -dur „Wiosna” i F – dur „Jesień”. Solistkom towarzyszył kwintet smyczkowy złożony z kwartetu „Pakamera” w składzie Aleksandra Pilone-skrzypce, Dorota Pindur – skrzypce, Marzena Malinowska – altówka i Monika Łapka – wiolonczela. Gościnnie grał Karol Wiśniewski – kontrabas. Koncert poprowadził Andrzej Podorski. Wspaniała atmosfera i wystrój sali dworku sprzyjały odbiorowi hitu muzyki poważnej jakim są „Cztery Pory Roku ” A.Vivaldiego. Piękne dźwięki instrumentów smyczkowych wprowadziły nas w klimat nadchodzącej wiosny. To już kolejny koncert Karoliny Podorskiej w pięknych wnętrzach Dworu w Łukowie na zaproszenie Starosty Powiatu Rybnickiego Damian Mrowca i Wicestarosty Powiatu Rybnickiego Marka Profaski.