Powiatowa Liga Futsalu Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Rybnickiego

Rozgrywki w ramach Powiatowej Ligi Futsalu Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Rybnickiego wchodzą w decydującą fazę. Eliminacje gminne miały miejsce w grudniu i na początku stycznia.

We wtorek 16 stycznia w Jankowicach rozegraliśmy turnieje półfinałowe chłopców młodszych i starszych. Niestety na turniej grupy starszej nie stawiła się jedna z reprezentacji. Jak zwykle podczas rozgrywek wiele emocji, duża mobilizacja, mniej lub bardziej wyrównane mecze, niedosyt po przegranych spotkaniach i euforia po wygranych meczach, ale najważniejsze to ambicja, sportowa walka oraz fair play.

W grupie młodszej zagrali:

– SP Jankowice

– SP Lyski

– SP Jejkowic

– SP Gaszowice

Bezapelacyjny liderem z kompletem punktów i z pewnym awansem do finału, zameldował się team z Jankowic. Z drugiego miejsca awansowali chłopcy z Lysek a z trzeciego drużyna z Gaszowic. 

W grupie chłopców starszych, ze względu na absencję jednej z drużyn, do finału dostały się wszystkie drużyny grające w turnieju. Z pierwszego miejsca awansowały Świerklany Górne, z drugiego Jejkowice, a z trzeciego Adamowice.

Wszystkie wyniki i klasyfikacja końcowa oraz wyróżnienia indywidualne w załączonej poniżej relacji foto.

Najlepszym zawodnikiem turnieju chłopców młodszych wybrano FRANCISZEKA SZYMIKA z Jankowic, a wyróżnienia otrzymali KACPER BYWALEC z Lysek, MARCO HELLER z Jankowic, MATEUSZ JAKUBIEC z Jejkowic i PAWEŁ SZULC z Gaszowic. Królem strzelców z dorobkiem 12 bramek został Marco Heller przed Bartoszem Grelą z Lysek (6 bramek). Większo ilość bramek zdobyli jeszcze Karol Papierok z Jankowic i Paweł Szulc z Gaszowic (po 3 bramki).

Najlepszym zawodnikiem turnieju chłopaków starszych wybrano OLIVIERA MUNARI ze Świerklan Górnych, a wyróżnienia otrzymali EMILIO WIKAREK z Adamowic, MACIEJ BUGDOL z Jejkowic i ANTONI BLUSZCZ ze Świerklan Górnych. Podczas trójmeczu bramki strzelali Antoni Bluszcz i Olivier Munari  ze Świerklan Górnych po 2 bramki, i po jednej bramce Filip Paprotny, Jakub Dobrzyński i Maciej Bugdol z Jejkowic po jednej bramce.

Gratulujemy wygranym i wyróżnionym, i już zapraszamy do udziału w finałach, które odbędą się po feriach w hali sportowej Zespołu Szkół Czerwionce Leszczynach. Zapraszamy różniej drużyny dziewcząt, które w przyszłym tygodniu, w poniedziałek i w piątek, w SP Świerklany Górne i Sp Jejkowice będą rywalizowały o miano najlepszej szkolnej reprezentacji naszego powiatu.

Organizatorem turnieju przy finansowym wsparciu Powiatu Rybnickiego i pod parasolem Powiatowego SZS w Rybniku była Szkoła Podstawowa w Jankowicach i Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” z Lysek.

Bogusław Niestrój

Powiatowy SZS w Rybniku

UKS „GRACZ” Lyski

Skip to content