„Gwara śląska na wesoło” w Teatrze Ziemi Rybnickiej

W niedzielne popołudnie 21.01.2024 odbyła się już XIX edycja Powiatowego Turnieju Kabaretowego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Rybnickiego i Rybnika „Gwara śląska na wesoło” na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach:

1. Scenka kabaretowa „A jo ci przaja”
  2. Piosenka „Miłość wypełnia nasze serca”

Gościem specjalnym był zespół „Równica” z Ustronia im. Renaty Ciszewskiej. Z powiatu rybnickiego wystąpiły Zespoły Kół Gospodyń Wiejskich z Szczejkowic, Palowic, Stanowic Jankowic, Świerklan Dolnych, Świerklan Górnych, Pstrążnej, Suminy, Szczerbic i Gaszowic.

W turnieju już tradycyjnie wziął udział Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec i Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska. Jak zwykle było wesoło i dowcipnie. Wszyscy bawili się znakomicie. Na zakończenie wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały nagrody, które wręczył Starosta Damian Mrowiec. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim wykonawcom. Do zobaczenia za rok !!!

Foto: TZR