Alternatywna lekcja WF-u w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach

W czwartkowe przedpołudnie w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbyła się pokazowa lekcja alternatywnego  wychowania fizycznego z udziałem naszej olimpijki  Moniki Pyrek.  Przypomnijmy że Monika Pyrek  reprezentowała Polskę w skokach o tyczce  na olimpiadach w Sydney, Atenach, Pekinie i Londynie oraz uzyskała tytuł mistrzyni Europy w 2006 roku, oraz była trzykrotną medalistką mistrzostw świata. W lekcji pokazowej wziął  również udział Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz oraz Lucyna Langer-Kałek płotkarka w biegu na 100m ppł, brązowa medalistka z Moskwy w 1980 roku w biegu na 100 m  ppł, mistrzyni Europy z 1980 roku  w biegu na 100 m ppł, oraz halowa mistrzyni Europy z 1984 roku w biegu na 60m, a także Jacek Bednarek olimpijczyk w chodzie z 1988 roku w Seulu. Dzieci i młodzież miały okazję spotkać się ze sławnymi lekkoatletami i uczestniczyć w niecodziennej lekcji WF. Wszystkim organizatorom, Natalii Kuś Dyrektorowi ZS w Czerwionce-Leszczynach, Agacie Burnagiel nauczycielowi Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach a także Mirosławowi Szopniewskiemu Dyrektorowi SP nr 7 w Czerwionce-Leszczynach gratulujemy i serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak pięknej imprezy sportowej.