Koncert kameralny kwartetu smyczkowego

W dniu 8 października 2023  w ramach obchodów 25 lecia istnienia Powiatu Rybnickiego w Dworze w Łukowie Śląskim odbył się Koncert kameralny kwartetu smyczkowego. Kwartet smyczkowy został założony w 2015 roku Bielsku-Białej, a w skład zespołu  wchodzą Karolina Podorska (skrzypce), Patrycja Staszek (skrzypce), Katarzyna Janusz (altówka), Wiktoria Duda (wiolonczela). Artystki współpracowały również z innymi zespołami kameralnymi, biorąc udział licznych konkursach mistrzowskich. Na niedzielnym koncercie smyczkowym był także obecny Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz Wicestarosta Marek Profaska.

Dziękujemy bardzo wszystkim muzykom  i życzymy dalszych artystycznych sukcesów. Mamy nadzieje, że w najbliższych miesiącach będziemy świadkami kolejnych wspaniałych  koncertów muzycznych i będziemy gościć najlepszych wykonawców w Dworze w Łukowie Śląskim.

Program koncertu:

Grazyna Bacewicz – IV Kwartet smyczkowym