XIII Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych

W minioną sobotę 23.09.2023 gościliśmy w Dworze w Łukowie Śląskim solistów i zespoły taneczne z całego naszego powiatu, które zaprezentowały się na naszej scenie mimo kiepskiej pogody. Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej Joanna Rzymanek, która prowadziła przegląd przywitali wszystkich gości i wykonawców oraz oficjalnie dokonali rozpoczęcia XIII Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych. Na widowni zasiedli zaproszeni goście wśród których byli, Wójt Gminy Jejkowice Marek Bąk, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz radni powiatu rybnickiego:

Anna Gudzik, Gabriela Grochla, Halina Karwot, Elżbieta Pierchała, Karina Stępień, Honorata Węglorz, Eugeniusz Adamiec, Bogusław Niestrój i Andrzej Kłapczyk, dyrektorzy placówek powiatowych oraz pracownicy starostwa powiatowego. Podczas ponad dwugodzinnego występu oglądaliśmy prawie 100 wykonawców z wszystkich gmin w występach wokalnych i prezentacjach tanecznych w różnych kategoriach wiekowych.

Jury w składzie Grażyna Bzdziuch, Patryk Kowalczyk, Aleksandra Wengerska, Jolanta Sprus sprawnie dokonało oceny występujących przyznając wyróżnienia i nagrody.

Wyróżnienia otrzymali:

– Zespół taneczny „IMPULS” z Jejkowic

– Zespół taneczny „REALISE” z Gaszowic

– Zespół taneczny „Chochliki” z Lysek

– Zespół wokalny „Together” ze Świerklan

– Emilia Mazurek z Jejkowic

– Nicola Butyłkin z Gaszowic

– Lena Mazur z Lysek

– Wiktoria Urbanowicz z Czerwionki-Leszczyn

Nagrody otrzymali:

Zespół taneczny „ Flames-Mini” z Lysek

– Zespół taneczny „Flames” z Lysek

– Formacja Taneczna „Zygzak” z Czerwionki-Leszczyn

– Wioletta Parka ze Świerklan

– Zuzanna Nowak ze Świerklan

– Julia Usarek z Czerwionki-Leszczyn

– Anna Bywalec z Gaszowic

– Sabina Kubiak z Gaszowic

– Agata Piecuch z Gaszowic

– Natalia Newe z Jejkowic

Wszyscy wykonawcy oprócz wyróżnień i nagród otrzymali poczęstunek oraz mogli nieodpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji dostępnych na terenie dworu. Jeszcze raz chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim wykonawcom, opiekunom, rodzicom, jury, zaprosznym gościom oraz organizatorom przeglądu, a w szczególności Kierownikowi Referatu Funduszy Zewnętrznych Sonii Fojcik-Hałacz, Dyrektor POPP Joannie Rzymanek oraz wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego w Rybniku z wydziału organizacyjnego, referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia, referatu funduszy zewnętrznych a także pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych zaangażowanych w organizację imprezy. Mamy nadzieję że kolejny XIV Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych będzie również udany oraz liczymy że pogoda nam tym razem bardziej dopisze.

Do zobaczenia za rok!

« z 2 »