Mistrzyni Europy w szachach z wizytą w Starostwie Powiatowym w Rybniku

Dzisiaj 20.09.2023 na zaproszenie Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca odwiedziła nasze starostwo razem ze swoim ojcem Kinga Lajdamik Mistrzyni Europy Juniorek do lat 12. Mistrzostwa Europy Juniorek w szachach klasycznych odbyły się w dniach 5 – 14.09.2023 w Mamai w Rumunii. Kinga z rodzicami mieszka w Rybniku, uczy się w Żorach, ale jest członkiem naszego Klubu Szachowego Skoczek w Czerwionce-Leszczynach, a jej trenerem szachowym jest Karina Cyfka, a trenerem klubowym Michał Cichoń radny powiatu rybnickiego, który również przyjechał na spotkanie. Oprócz starosty, ojca i trenera w spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska i Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz.  Kindze, rodzicom i trenerom  jeszcze raz serdecznie  gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy samych medali w kolejnych zawodach szachowych w Polsce i Europie.