Kolejne spotkanie dotyczące Unii Europejskiej

W minioną sobotę 16.09.2023 na zaproszenie Telewizji Regionalnej TVT w siedzibie Zespołu Śląsk w Koszęcinie w gabinecie byłego Dyrektora Stanisława Hadyny, odbyło się kolejne spotkanie samorządów dotyczące problematyki przyszłości Unii Europejskiej, borykającej się z wieloma problemami wewnętrznymi związanymi z rolnictwem, przestrzeganiem prawa, wolnością obywatelską, uchodźcami oraz problemami natury makroekonomicznej. W spotkaniu między innymi uczestniczyli Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Prezydent Rybnika Piotr Kuczera, Europoseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut oraz znany aktor scen warszawskich pochodzący ze Śląska Olgierd Łukaszewicz. Była wspaniała okazja w tak zacnym gronie na zadanie fundamentalnego pytania Co z tą Unią? oraz była możliwość wysłuchania stanowiska gości uczestniczących w debacie. Przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu w dniu 15.10.2023 takie spotkania oraz rzetelne informowanie wyborców o konsekwencjach wynikających z aktualnego stanu Unii Europejskiej i zagrożeniach przez którymi stoi, są absolutnie uzasadnione i wynikają z poczucia odpowiedzialności obywatelskiej za przyszłość Polek i Polaków w strukturach Zjednoczonej Europy.