Inauguracja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Powiecie Rybnickim

W ubiegły wtorek 5.09.2023 rozpoczął się tradycyjny Międzynarodowy Plener Malarski w naszym powiecie. Jak co roku gościmy artystów z wielu państw. Są przedstawiciele Czech, Ukrainy, Armenii, Białorusi, Tadżykistanu i oczywiście Polski. Całym plenerem kieruje a zarazem jest jego uczestnikiem Elżbieta Pierchała Członek Zarządu Powiatu. W tym roku bazą dla artystów jest ośrodek „Leśna Polana” w Szymocicach, gdzie w spokoju w otoczeniu lasów mogą realizować swoje artystyczne wizje. Na początek zwiedzili Dwór w Łukowie Śląskim oczywiści ze sławną już galerią obrazów, natomiast w czwartek 7.09.2023 odwiedzą wystawę Jerzego Dudy Gracza w Muzeum Śląskim w Katowicach. Plener potrwa do 12.09.2023 i będzie oficjalne zakończenie w Starostwie Powiatowym w Rybniku oraz zmiana ekspozycji w naszej Galerii w Starostwie. Artystom życzymy udanego pleneru i weny twórczej.