Korowód dożynkowy w Świerklanach

W niedzielę 3.09.2023 odbyły się tradycyjne dożynki w gminie Świerklany. Tym razem korowód dożynkowy przejechał z Jankowic do Świerklan, gdzie w siedzibie GOKiR odbyły się uroczystości dożynkowe. Wśród zaproszonych gości była Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który przejeżdżając w korowodzie miał okazję podziwiać pięknie przystrojoną trasę oraz tłumy zgromadzone na trasie korowodu. Trzeba stwierdzić obiektywnie, że gmina Świerklany jest zdecydowanie liderem w naszym powiecie jeżeli chodzi o rozmach i ilość mieszkańców uczestniczących w święcie plonów. Starosta podczas uroczystości otwarcia podziwiał rolników, życząc im dalszej zabawy i wiele radości w życiu osobistym. Do zobaczenia za rok!