IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rybniku – Kamieniu

W minioną sobotę i niedzielę 2 i 3.09.2023 odbyła się w Rybniku IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Prawie 240 ras psów mieli okazję zobaczyć odwiedzający wystawę w ciągu dwóch dni. Duże ilości wystawców i tłumy zwiedzających z wielu państw podziwiających psie piękności, wygląd oraz umiejętności psów z pewnością byli usatysfakcjonowani i nie żałowali, że przyjechali do Kamienia. Na zaproszenie Przewodniczącego Zarządu Związku Kynologicznego w Polsce Leszka Salamona na uroczystą kolację w pierwszym dniu wystawy zostali zaproszeni liczni goście wśród których byli Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Izabela Krasowska – Salamon, Członek Zarządu Powiatu Elżbieta Pierchała oraz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz, którym Przewodniczący Zarządu Leszek Salamon z okazji Jubileuszu 85 lecia Związku Kynologicznego w Polce wręczył piękne pamiątkowe medale. Na kolacji gdzie oczywiście zaserwowano tort z okazji Jubileuszu 85 lecia Związku, oprócz samorządowców pojawili się również przedstawiciele Związków Kynologicznych z Wielkiej Brytanii, Holandii, Czech, Słowacji, Bośni i Hercegowiny oraz liczne grono sędziów międzynarodowych, którzy podczas dwudniowej pracy dokonywali oceny wszystkich psów startujących w rankingu na championa w poszczególnych rasach. Wszystkim organizatorom serdecznie gratulujemy oraz życzymy żeby Rybnik w przyszłości stał się miejscem do którego będą przyjeżdżać co roku hodowcy nie tylko z Europy ale i całego świata.