Wizyta delegacji ze Słowacji i Czech w Dworze w Łukowie Śląskim

W sobotę 19 sierpnia Dwór w Łukowie Śląskim mieli okazję zwiedzić Darius Dubinak Burmistrz Miasta Krompachy na Słowacji  oraz Jan Birgus  Starosta Miasta Litultovic w Czechach wraz z delegacją, która została zaproszona na dożynki gminne w Gaszowicach. Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec jako przewodnik przedstawił historię Dworu i zmian jakie dokonały się na przełomie ostatnich lat. Goście mieli okazję zobaczyć salę  fortepianową, gdzie stoi światowej klasy fortepian Steinway&Sons, salę gościnną oraz zwiedzić „Galerię”. Byli zachwyceni miejscem, atmosferą, ciszą i spokojem  jaka im towarzyszyła podczas zwiedzania. Mieli również okazję do rozmowy o sprawach bieżących i problemach  dotyczących otaczającego nas świata w różnych dziedzinach życia.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele gminy Gaszowice Karina Stępień oraz Zbigniew Goworowski.