Dożynki Gminne w Gaszowicach – czas radości i podziękowań

W sobotę 19 sierpnia odbyły się dożynki Gminy Gaszowice, które rozpoczęły się od Mszy św. w kościele w Czernicy. Po Mszy św.  barwny korowód przejechał  ulicami Wolności, Kolejową, Wiejską i Rydułtowską do OKiS w Gaszowicach, gdzie Wójt Gminy Gaszowice Paweł Bugdol przyjmując z rąk Starostów dożynkowych chleb – owoc ziemi i pracy ludzkich rąk, dokonał uroczystego otwarcia i przywitał zaproszonych gości wśród których był Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, parlamentarzyści, prezydenci wójtowie gmin, sołtysi  a  także licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Wójt Gminy, Starosta Powiatu Rybnickiego wraz z zaproszonymi Gośćmi w tym szczególnym dniu życzyli wszystkim rolnikom, aby czuli dumę i satysfakcję z trudnej i wymagającej pracy, życzyli aby plony były jak największe. Podkreślali także dbałość, pracowitość, miłość i przywiązanie do ziemi nierzadko przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Praca rolnika jest ciężka, ale jednocześnie piękna, bo pozwala cieszyć się rzeczywistymi efektami w postaci zbiorów, które trafiają na stoły setek ludzi. Dziękujemy rolnikom za to, że z tak wielkim szacunkiem odnoszą się do rodzinnej ziemi i z oddaniem kultywują tradycje przodków.

Na placu dożynkowym była także moc atrakcji dla najmłodszych oraz mała gastronomia. Obchody Święta Plonów umilały występy duetu „Różowe o”  z Czernicy, zespół UNIVERSE oraz MASTERS. Finałem wieczoru dożynkowego była zabawa taneczna z DJ, która zgromadziła liczną publiczność.

Skip to content