Pierwsze „Dworskie Divertimento – Miłość w Muzyce” w Dworze w Łukowie Śląskim

W minione piątkowe popołudnie 28.07.2023 mieliśmy okazję wysłuchać pięknego koncertu fortepianowego poświęconego miłości w muzyce. Wykonawcą tego wyjątkowego koncertu była rybniczanka Helena Nogowczyk, pianistka amatorka, która od najmłodszych lat rozwija swoje pasje muzyczne. Uczęszczała do sławnej Szkoły Muzycznej w Rybniku gdzie pod okiem Karola Szafranka zdobywała umiejętności gry na pianinie. W jej życiu jak powiedziała najważniejsza jest muzyka. Utwory, które nam zaprezentowała były w jej własnej aranżacji, co daje im niepowtarzalny kształt muzyczny. Utwory posiadają tzw. feeling, wypływający prosto z serca, daje radość, pozytywne myśli dlatego można ich słuchać wielokrotnie, bez znudzenia. Piątkowy koncert rozpoczął Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który przywitał artystkę oraz wszystkich przybyłych na koncert, życząc wspaniałych doznań muzycznych. Podczas koncertu, który był niesamowitym wyróżnieniem dla Artystki, tak to oceniła mogąc się podzielić swoją pasją do muzyki ze słuchaczami na światowej klasy fortepianie którym jest niewątpliwie Steinway i którym tylko nieliczne sale koncertowe w Polsce, Europie i na świecie mogą się poszczycić.

Mieliśmy okazję podczas ponad godzinnego koncertu wysłuchać:

”Ballada dla Adeliny” – Paul de Senneville,

„Mariage D’Amoure” – Paul de Senneville,

„Dla Elizy” – L.V. Beethoven,

„Marzenie” – Robert Schumann,

„Love me tender” – E. Presley,

„Moon river” – Henry Mancini

„What a wonderful world” – Louis Armstrong

„Smile” – Charlie Chaplin

„Imagine” – J. Lennon

„Yesterday” – The Beatels

Artystce towarzyszyła Regina Łappo, która zapowiadała utwory a na co dzień jest aktorką-amatorką w teatrze dramatycznym „E-ska” w MOK-u w Żorach – „Klub Rebus” .Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gratulujemy występu zapraszając na kolejne „Divertimento w Dworze w Łukowie Śląskim”, które odbędzie się 11.08.2023 o godzinie 17:30, a będzie poświęcone piosenkom w stylu retro. Serdecznie zapraszamy!

Po koncercie uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na takim fortepianie. Niektórzy z tego skorzystali i pokazali swoje umiejętności. Wśród nich był Damian Machnik z synem , którym gratulujemy udanej próby.

Skip to content