Kociewiacy na Rynku w Rybniku

W upalne, piątkowe południe 7.07.2023 gościliśmy na rybnickim rynku przedstawicieli Kociewia z jej Prezesem Piotrem Konczewskim. Na stoisku można było zapoznać się z geograficznym położeniem tego regionu oraz jego walorami i wyrobami, a chcemy poinformować, że jest to region etnograficzny położony w województwie pomorskim na zachodnim brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący część wschodnią Borów Tucholskich i trzy powiaty starogardzki, tczewski i świecki. Ponad dziewięć lat temu 10.10.2012 delegacja Powiatu Rybnickiego pod przewodnictwem Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca w Tczewie podpisała deklarację współpracy pomiędzy Powiatem Rybnickim a Zarządem Lokalnej Grupy Działania Wstęga Kociewia, którą reprezentował Bogdan Badziong były Starosta Tczewski. Do dnia dzisiejszego utrzymujemy ze sobą kontakty, a przedstawiciele Kociewia bardzo chętnie odwiedzają nasz region i całą Krainę Górnej Odry. W spotkaniu z obecnymi władzami Wstęgi Kociewia spotkał się Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Dyrektor Biura Subregionu Zachodniego a zarazem Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej Adam Wawoczny oraz kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia, Grzegorz Potysz. Na zdjęciach widać, ze Kociewie łączy ludzi o różnych poglądach politycznych. Mamy nadzieję, że kontakty pomiędzy naszymi pięknymi krainami będą dalej się rozwijać, natomiast mieszkańcy naszych regionów będą się nawzajem odwiedzać i korzystać z pięknej przyrody i atrakcyjnych miejsc.