Spotkanie młodzieży Projektu „GALESS” w Dworze w Łukowie Śląskim

Młodzież biorąca udział w konferencji „Energy Transition” w ramach  międzynarodowego Projektu „GALESS” odwiedziła w piątek 30.06.2023 Dwór w Łukowie Śląskim. W pierwszej części gości przywitał i przedstawił  historię Dworku Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec. Po lekcji historii młodzież wraz z rodzicami miała okazję podziwiać występny uczennic z IV LO im M. Kopernika w Rybniku:  Ani Pawliczek, Patrycji Przygody i Julii Graszki, którym akompaniował Jarosław Hanik, a następnie zwiedzić galerię obrazów.

Wśród zaproszonych gości byli Radny Powiatu Rybnickiego Bogusław Niestrój oraz Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów Joanna Appel.

Po części oficjalnej była już tylko zabawa, tańce i ognisko w której udział brali nie tylko uczestnicy Konferencji, ale również wszystkie osoby zaangażowane w jej organizację, oraz  rodziny, które gościły uczestników w swoich domach. Było wesoło i  wspaniale!