Regionalny Turniej Unihokeja Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Z inicjatywy naszego stowarzyszenia czyli UKS-u „GRACZ” Lyski, wspólnie ze Szkołą Podstawową NR 1 z Rydułtów przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Rybniku zorganizowaliśmy Regionalny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców Starszych czyli klas VII i VIII. Całość rywalizacji podzielona została na dwie części. W pierwszej części to rozgrywki grupy starszej czyli uczniów klas VII i VIII, a druga to reprezentanci klas IV-VI.

Pierwsza odsłona czyli grupa starsza zagrała swój turniej w czwartek 13 kwietnia gdzie obok naszego zespołu z SP Lyski i gospodarzy z powiatu wodzisławskiego czyli SP Nr1 w Rydułtowach wystąpiła SP Nr3 z Rydułtów oraz przedstawiciel powiatu raciborskiego SP z Tworkowa.

Po długich i emocjonujących rozgrywkach systemem każdy z każdym, gdzie każdy mecz miał swoją historię i dramaturgię w meczach finałowych panie z Lysek uległy reprezentantką SP1 z Rydułtów 1:4. Natomiast w finale chłopców SP1 zremisowało z chłopakami z Tworkowa  1:1. O zwycięstwie w turnieju chłopców przy punktowym remisie 5:5, zdecydowały zdobyte i stracone bramki. W tej klasyfikacji ze stosunkiem 9:1 lepszymi okazali się ci pierwsi czyli SP1. W meczach o III miejsca dziewczyny z SP3 Rydułtowy pokonały rywalki z Tworkowa 2:1 a w grupie chłopców Lyszczanie ulegli drużynie SP3 2:4.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

  • I msc – SP1 Rydułtowy,
  • II msc – SP Lyski,
  • III msc – SP3 Rydułtowy,
  • IV msc – SP Tworków.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

  • I msc – SP1 Rydułtowy,
  • II msc – SP Tworków,
  • III msc – SP3 Rydułtowy,
  • IV msc – SP Lyski.

Wręczono również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników oraz dyplomy dla wyróżnionych a czwórka najlepszych zawodników otrzymała drobne upominki zafundowane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku. I tak wśród dziewcząt były to Sylwia Hajduczek z SP1 i Olga Max z SP Lyski oraz Natalia Masny z SP3 i Laura Czerny z SP Tworków. Wyróżnieni chłopcy to Radosław Saj z SP1 i  Filip Kupka, bramkarz z SP Tworków oraz Oliwier Daszek z SP3 oraz bramkarz z Lysek Jakub Kierszniak.

GRATULACJE dla wszystkich uczestników i wyróżnionych.

Dekoracji drużyn oraz wyróżnionych zawodników dokonali pani Ilona  Lemiesz dyrektor SP1 w Rydułtowach, Marek Profaską Wicestarosta Powiatu Rybnickiego i Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia.

Bogusław Niestrój

Prezes UKS „GRACZ” Lyski

« z 2 »
Skip to content