Sportowe rozpoczęcie nowego roku w Zespole Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach!

Dobrze rozpoczął się rok 2023 w naszej szkole. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czerwionce -Leszczynach w dniu 2.01.2023 gościliśmy w Zespole Szkół Specjalnych skoczka narciarskiego i komentatora – Wiktora Pękala oraz  Krzysztofa Nikiel – trenera oraz nauczyciela Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, którzy pokazali nam skoki narciarskie od kulis.

Sportowców  przywitał Wicestarosta  Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, dyrektor MOSiR Michał Cichoń oraz dyrektor ZSS Beata Zich. Wśród zaproszonych gości był również Henryk Krotofil instruktor i przewodnik.

Wicestarosta Marek Profaska  złożył także całej społeczności szkolnej noworoczne  życzenia oraz wręczył gościom upominki Starostwa Powiatowego.

Nasi uczniowie w trakcie spotkania zapoznali się z historią skoków narciarskich w Polsce oraz wieloma ciekawostkami z życia sportowców. Zobaczyli profesjonalny sprzęt narciarski oraz filmiki z treningów pokazujące jak uprawia się tą dyscyplinę sportową.  Na koniec spotkania mogli zadać pytania oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gośćmi.

To było fantastyczne spotkanie!