PODSUMOWANIE FINAŁÓW POWIATOWEGO FUTSALU DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO

W wyniku gminnych rywalizacji i turniejów do Powiatowych Finałów FUTSALU Dziewcząt o Puchar Starosty Rybnickiego zakwalifikowały się następujące drużyny:

1. w grupie młodszej:

  • SP Jejkowice
  • SP Lyski
  • SP Szczerbice
  • SP Jankowice

2. w grupie starszej:

  • SP Jankowice
  • SP Czernica
  • SP Bełk
  • SP Jejkowice
  • SP Lyski

Gospodarzem pierwszego finału czyli grupy Młodszej była Szkoła Podstawowa w Jankowicach. Niestety z powodu grypy i przeziębienia, które zdziesiątkowały team z Bełku, zespół nie dojechał na rozgrywki i turniej odbył się w cztero zespołowym składzie. Tradycyjnie podczas naszych turniejów gramy „każdy z każdym”, po prostu jest najbardziej sprawiedliwie.

Wiele emocji, bardzo wyrównane mecze i naprawdę zadawalający poziom rozgrywek. Jednakże dominującą rolę w rozgrywkach pokazały piłkarki ze Szczerbic wygrywając zdecydowanie wszystkie trzy spotkania. Już zajęcie kolejnych miejsc nie było takie oczywiste. Remis Jankowic z Jekowicami oraz niewielkie jedno bramkowe wygrane w pozostałych spotkaniach zdecydowały, że klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I msc – SP Szczerbice

II msc – SP Jejkowice

III msc – SP Lyski

IV msc – SP Jankowice

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Julia Piotrowska z SP Szczerbice a wyróżnienie otrzymały Patrycja Strof ze Szczerbic i Laura Serwon z Jejkowic oraz Lena Balcar z Lysek.

Gospodarzem drugiego finału czyli Grupy Starszej (klasy VII i VIII) była Szkoła Podstawowa w Jejkowicach. Tym razem był komplet czyli Panie zagrały w pięć drużyn. W ich rywalizacji pierwsze cztery spotkania to była przewaga jednej z drużyn. Dopiero kiedy zawodniczki ochłonęły, osowiały się i wpadły w turniejowy rytm, zaczęła się walka o każdą bramkę i emocje poszybowały. Z każdym kolejnym meczem było bardziej ciekawie.

A ostatni mecz pomiędzy wygrywającymi turniej dziewczętami z Bełku a Jekowicami to już był szczyt niespodzianek. Te drugie postanowiły zamieszczać w tabeli i dołożyć swoje do pieca emocji. W zasięgu było drugie miejsce, pod jednym warunkiem, trzeba wygrać z liderkami. I prawie się udało, bo dopiero dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego panie z Bełku zdobyły wyrównującą bramkę. Ten remis dał zawodniczkom z Lysek drugie miejsce a paniom z Jejkowic trzecie.

Końcowa klasyfikacja:

I msc – SP Szczerbice

II msc – SP Jejkowice

III msc – SP Lyski

IV msc – SP Jankowice

Najlepszymi zawodniczkami turnieju, strzelając po 9 bramek zostały Hanna Anioł z SP Bełk i Olga Max z SP Lyski. Wyróżnienie otrzymały Milena Marszoli z Czernicy, Nikoletta Wodecka z Jejkowic i Maja Jaskorzyńska z Jankowic.

Dekoracji drużyn oraz wyróżniających się zawodniczek podczas jejkowickich finałów dokonali, Pani Jolanta Czylok Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Jejkowicach oraz Pan Grzegorz Potysz Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Rybniku. Podczas jankowickich finałów w rolę dekorujących wcielili się gospodarze czyli Pan Dawid Szymura i Damian Mikołajec.

Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Jankowicach i Szkoły Podstawowej w Jejkowicach serdecznie dziękujemy za gościnę i udostępnienie hal sportowych a Starostwu Powiatowemu za ufundowanie pucharów, medali, dyplomów oraz słodkiego poczęstunku. Gratulujemy wygranym i wyróżnionym i już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji rozgrywek.

Organizatorem turniejów Finałowych Dziewcząt i Chłopców był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” z Lysek oraz wspomniane wyżej szkoły.

Bogusław Niestrój

Powiatowy SZS Rybnik

UKS „GRACZ” Lyski

« z 4 »
Skip to content