53. Rybnickie Dni Literatury

W niedzielę  9 października po raz pięćdziesiąty trzeci  w Teatrze Ziemi Rybnickiej miała miejsce inauguracja Rybnickich Dni Literatury, połączona z jubileuszem 40 lat dyrygentury Mariana Wolnego i 75 – lecia Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”. Tego wieczoru miała miejsce również  gala wręczenia Honorowej Złotej Lampki Górniczej, którą otrzymała Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik”.   Dni literatury organizowane od wielu lat  mają na celu promocję czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej

Przy pełnej sali w TZR wspaniałego koncertu  miał okazję wysłuchać Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec i Prezydent Rybnika Piotr Kuczera, którzy osobiście złożyli gratulacje Jubilatom.  Na scenie wystąpiły wielkie osobowości sceny muzycznej  m.in. Kayah, Piotr Cugowski, Sabina Jeszka, Rafał Kozik oraz wokalistki i wokaliści, związani z Miejską Orkiestrą Dętą „Rybnik”: Maja Czyż, Weronika Gojny, Virginia Chlebowska, Joanna Skowyra, Monika Stuchlik, Iwona Blacha, Sabina Kierpiec, Oliwia Michalska, Mieczysław Kierpiec, Mariusz Wrzyszcz, Robert Gryt.

Serdecznie gratulujemy tak zacnego Jubileuszu i życzymy kolejnych owocnych lat na scenach w kraju i za granicą.