Jubileusz 30 – lecia Zespołu Szkół Specjalnych im Weroniki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach

Swój wielki jubileusz świętował Zespół Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach. Szkoła już od 30 lat kształci dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, intelektualnymi oraz ruchowymi. We wtorek 14 czerwca w placówce odbywały się jubileuszowe uroczystości.  Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz, Przewodniczący Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Bogusław Niestrój, dyrektorzy, przedstawiciele oświaty, emerytowani nauczyciele. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe gadżety i podziękowania. Młodzież przygotowała specjalne przedstawienie teatralne i muzyczne.

W szkole specjalnej mogą się uczyć dzieci i młodzież, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez lekarza. Są to placówki dla uczniów mających różnego rodzaju zaburzenia i stopnie upośledzenia, które uniemożliwiają im uczenie się w szkołach masowych. Szkoła nazywa się specjalna, bo wykonuje specjalne, wyjątkowe zadanie jednoczące uczniów, rodziców i grono pedagogiczne.

W trakcie uroczystości był również czas na oficjalne otwarcie ogrodu sensorycznego do którego wstęgę przeciął Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Zich. W ogrodzie specjalnie przygotowanym dla dzieci i młodzieży, będzie okazja do zachęcenia tych najmłodszych do obcowania z piękną przyrodą i korzystanie z możliwości przebywania na świeżym powietrzu. Jest to też niewątpliwie specyficzna ścieżka edukacyjna. Tego pomysłu serdecznie gratulujemy.

Jeszcze raz dziękujemy i składamy wyrazy uznania dyrektorowi, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły i życzymy samych sukcesów na kolejne 30 lat.

Skip to content