Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już dziewięć lat

W miniony piątek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach.

„Nie obyło się bez przerw spowodowanych pandemią. Mieliśmy sporo problemów organizacyjnych, ale mamy nadzieję, że kolejny rok będzie spokojniejszy. Słuchacze pokazują, że chcą zdobywać wiedzę, rozwijać swoje zainteresowania, ta pasja i zaangażowanie motywuje nas wszystkich do pracy”- powiedzieli wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz koordynator UTW Krystian Wyleżoł.

Podczas uroczystości była okazja do podziękowań członkom Rady Słuchaczy i prowadzącym zajęcia UTW.

Tytuł Studenta Roku – otrzymała Urszula Duraj za szczególną aktywność w zajęciach UTW, nieustanne poszerzanie wiedzy i umiejętności, niegasnącą pasję literacką oraz czas poświęcony na prowadzenie kroniki UTW.

Zwycięzca turnieju skata Franciszek Wowra otrzymał puchar i gratulacje.

Uroczystość uświetnił chór żeński UTW pod kierunkiem Anny Jędrzejak oraz Zespoły „Światło” i „Małe Światło” pod kierunkiem Krystyny Zaskórskiej i Doroty Jezior.

„Wszystkim studentom dziękujemy za kolejny rok pracy i zapraszamy w październiku” – podsumowali organizatorzy UTW.

Na zakończenie roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizatorzy podziękowali za kolejny rok pracy i zaprosili na rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego w październiku.

Foto: UGiM CZ-L

Skip to content