Klub Seniora w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

Dnia 26 kwietnia 2022 r. Klub Seniora z Łukowa Śląskiego postanowił odwiedzić i poznać historię Palmiarni Miejskiej w Gliwicach oraz Kolejkowo – cudowny świat w miniaturze.
W Palmiarni Seniorzy odwiedzili pawilon roślin użytkowych, tropiku, historyczny, sukulentów i akwarystyczny. Ponadto na ścieżce wiedzy o roślinach egzotycznych uczestnicy skorzystali z niepowtarzalnej możliwości bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Seniorzy poznali grupy roślin przyprawowych i sukulentów a także bambusy i palmy. Wyjazd do Palmiarni był niemalże interaktywną lekcją botaniki, a przede wszystkim  przyjemną formą spędzania czasu wolnego. Uczestnicy odwiedzili również CH Europa Centralna, w której zobaczyli Kolejkowo- czyli świat w miniaturze.
Atrakcja Kolejkowo to miejsce, które przeniesie odwiedzającego do niesamowitego świata, pomniejszonego 25 razy. Na makiecie stworzono miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Odwiedzając Kolejkowo Seniorzy wyruszyli w niezapomnianą podróż do miniaturowego Śląska, którego charakter i piękno zostały ukształtowane przez burzliwe dzieje i wieloletnie tradycje górnicze.
Z pewnością wyjazd do Gliwic należy uznać za udany, a wspólnie spędzony czas był przyjemny i radosny.

PCPR Rybnik

Skip to content