Powiat Rybnicki gości w Dworze w Łukowie Śląskim uczniów z kół zainteresowań działających przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej

W dniu 27 września br. uczniowie koła plastycznego POPP z Czernicy pojechali autokarem do Dworu w Łukowie Śl. Spotkanie ze sztuką rozpoczęli od zwiedzenia galerii znajdującej się na poddaszu, w której można zobaczyć piękne obrazy. Później mali artyści przenieśli się w plener. Tam, pod okiem specjalistki Pani Elżbiety Pierchały, uczestniczyli w warsztatach malarskich. Z ogromnym zapałem wykonywali prace w różnych technikach malarskich. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dzieciom dużo radości i satysfakcji.

Następnie 25 października w warsztatach uczestniczyli uczniowie z kół plastycznego i fotograficznego  działających przy Szkole Podstawowej nr 3 w Leszczynach, zaś 26 października uczniowie z koła plastycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Gaszowicach.