Mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą w Powiecie Rybnickim

Mieszkanie chronione to forma pomocy społecznej w postaci lokalu mieszkalnego, mająca zapewnić osobom w nim zamieszkującym przygotowanie do prowadzenia samodzielnego życia w społeczeństwie. Pełnoletnia młodzież opuszczająca pieczę zastępczą na terenie Powiatu Rybnickiego ma prawo skorzystać ze wsparcia w postaci tymczasowego pobytu w mieszkaniu chronionym. Mieszkanie prowadzone przez powiat Rybnicki znajduje się w Gminie Czerwionka – Leszczyny i przeznaczone jest dla 4 wychowanków. Mieszkanie składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki oraz korytarza. Jak sama nazwa wskazuje „mieszkanie” to coś co kojarzy się nam z poczuciem bezpieczeństwa, spokojem, stabilizacją a przede wszystkim ciepłem domowego ogniska. Tym samym zwykle dbamy o miejsca w których mieszkamy i żyjemy. Z uwagi na fakt, iż prowadzone mieszkanie jest mieszkaniem rotacyjnym pomieszczenia często ulegają zabrudzeniu, a niektóre sprzęty zużyciu. Wobec powyższego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku jako jednostka prowadząca mieszkanie zadbało o przeprowadzenie jego remontu. W zakresie prac remontowych we wszystkich pomieszczeniach wymalowano ściany i sufity, dokonano wymiany niektórych listew przypodłogowych, wymieniono drzwi do pomieszczenia gospodarczego, a obecnie planuje się wymianę oświetlenia.

Po zakończonym remoncie mieszkanie zostało gruntownie wysprzątane,
a pomieszczenia udekorowano adekwatnie do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
W tym trudnym okresie jakim jest epidemia koronawirusa, która zmusza nas do wielu ograniczeń niech te Święta Bożego Narodzenia spędzone w mieszkaniu chronionym będą przyjemne, bezpieczne i pełne nadziei na lepszy czas…..Wesołych Świąt.