Uroczyste otwarcie Centrum Diagnostycznego w Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku

W piątek 5.04.2024 odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnego Centrum Diagnostycznego w Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku.Wśród wielu zaproszonych gości był Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec i Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska.

Centrum Diagnostyczne to miejsce, które zapewni naszym pacjentom nie tylko dostęp do kompleksowej diagnostyki w jednym miejscu, ale także do w pełni wyposażonych pracowni m.in. fizjoterapii, sejsmoterapii. W Centrum Diagnostycznym swoją siedzibę ma także Poradnia Zdrowia Psychicznego działająca w ramach Rybnickiego Centrum Zdrowia Psychicznego.
W CD do dyspozycji będą m.in. pracownia tomografii komputerowej, pracownia rtg, laboratorium diagnostyczne, pracownia usg, ekg, eeg, emg i inne.
Kompleksowo wyposażona pracownia fizjoterapeutyczna, w której pacjenci będą mogli skorzystać z sal treningowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, gabinetu masażu, elektroterapii, magnetoterapii, czy ultradźwięków.
Nowością jest także powstanie sali Doświadczania Świata – Terapia Snoezelen.
Budynek, w którym powstało Centrum Diagnostyczne przeszedł gruntowny remont, polegający m. in. na przebudowie pomieszczeń, dostosowaniu ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, dobudowaniu windy, wymianie wszelkich instalacji, a także urządzeniu wnętrz tak, żeby były komfortowe i przyjazne pacjentom.

Skip to content