Kolejny stulatek w Powiecie Rybnickim

W miniony czwartek 14.03.2024 Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska z Kierownikiem Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorzem Potyszem odwiedzili w Szczejkowicach kolejnego stulatka Ryszarda Szymury. Pan Ryszard mieszka ze swoim synem i synową w domu który wybudował po wojnie. Byliśmy zaskoczeni jego opowiadaniami o służbie w wojsku polskim  podczas II wojny światowej, oraz o wylądowaniu w Anglii, z której po wojnie z niektórymi kolegami  wrócił do Polski. Opowiadał  bardzo ciekawie również o pracy którą wykonywał stawiając szyby kopalniane.  Jest wdowcem, ale pod opieką dzieci bardzo dobrze sobie radzi. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe zacnemu Solenizantowi  mamy nadzieję że za rok odwiedzimy Pana Ryszarda i będzie tak z nami dyskutował jak dzisiaj.