PODSUMOWANIE FINAŁÓW POWIATOWEGO FUTSALU DZIEWCZĄT

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO

GRUPA MŁODSZA – SP ŚWIERKLANY GÓRNE 22.01.2024 r.

GRUPA STARSZA – SP JEJKOWICE 26.01.2024 r.

Kolejna edycja Rozgrywek Piłki Nożnej Halowej (Futsalu) Dziewcząt o Puchar Starosty za nami. W wyniku gminnych rywalizacji i turniejów do Powiatowych Finałów zakwalifikowały się następujące drużyny:

1. w grupie młodszej:

  • SP Jejkowice
  • SP Zwonowice
  • SP Szczerbice
  • SP Świerklany Górne
  • SP Bełk

2. w grupie starszej:

  • SP Jankowice
  • SP Szczerbice
  • SP Jejkowice
  • SP Lyski

Jak zawsze, każdym rozgrywką towarzyszą emocje, zadowolenie i euforia ale także rozczarowanie i żal z niespełnionych marzeń. No i raz się jest na wozie, a drugi pod wozem. Niestety to nieodzowny element każdej rywalizacji sportowej. Ale to hartuje ducha, uodparnia na niepowodzenia oraz uczy szacunku i respektu dla przeciwnika. Jedni wygrywają, drudzy nieznacznie pozostają w tyle. Ważne, aby w tych POWIATOWYCH NASZYCH MISTRZOSTWACH każda uczestniczka i każdy uczestnik, na miarę swoich możliwości czuł się spełniony.

Wszystkie wyniki i klasyfikacja końcowa oraz wyróżnienia indywidualne w załączonej poniżej relacji foto.

Klasyfikacja końcowa grupy młodszej:

I msc – SP Bełk

II msc – SP Szczerbice

III msc – SP Jejkowice

IV msc – SP Zwonowice

V msc – SP Świerklany Górne

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Iwona Owczorz z SP Bełk.

Końcowa klasyfikacja grupy starszej:

I msc – SP Szczerbice

II msc – SP Jankowice

III msc – SP Jejkowice

IV msc – SP Lyski

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Julia Piotrowska z SP Szczerbice.

Dekoracji drużyn oraz wyróżniających się zawodniczek podczas finału grupy młodszej dokonali,  Katarzyna Ciesielska Dyrektor Szkoły w Świerklanach Górnych oraz Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Rybniku.

Podczas finałów jejkowickich, w imieniu Damiana Mrowca Starosty Powiatu Rybnickiego, który w znacznej części był obecny podczas rozgrywek, uczestniczki udekorowali Anna Porwoł Dyrektor Szkoły w Jejkowicach oraz Grzegorz Potysz Kierownik.

Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Świerklanach Górnych i Szkoły Podstawowej w Jejkowicach serdecznie dziękujemy za gościnę i udostępnienie hal sportowych a Starostwu Powiatowemu za ufundowanie pucharów, medali, dyplomów oraz słodkiego poczęstunku. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji rozgrywek.

Organizatorem i koordynatorem turniejów finałowych był Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” z Lysek działając w ramach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz wspomniane wyżej szkoły.

Bogusław Niestrój

Powiatowy SZS Rybnik

UKS „GRACZ” Lyski

« z 2 »
Skip to content