Konferencja w Centrum Onkologii Integracyjnej

W czwartek 22.02.2024 w Edukatorium Juliusz w Rybniku odbyła się konferencja poświęcona programowi dotyczącemu problematyce osób chorych na nowotwory pod tytułem „Co pomaga w trakcie leczenia onkologicznego”. W konferencji uczestniczyli zaproszeni goście oraz prelegenci pracujący w Oddziale Onkologii w Rybniku lub ściśle współpracujący z Centrum Onkologii Integracyjnej. Wśród prelegentów był dr n.med. Grzegorz Słomian, dr n.med. Katarzyna Kryszczyszyn-Musialik, dr n. społ. Marta Banout, mgr Ewa Żmuda, mgr Mariola Ciesielska, mgr Marta Brzezinka oraz Elżbieta Krajczok. Prelegenci przedstawili cel założenia Centrum Onkologii Integracyjnej w Rybniku, dlaczego warto pomagać i wspierać chorego onkologicznie i oddział onkologiczny, omówili znaczenie psychoonkologii w leczeniu chorego i jego bliskich oraz znaczenie żywienia w chorobie a także znaczenie wpływ jogi, ruchu i ćwiczeń w leczeniu nowotworów. Starostę Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca na konferencji reprezentował Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia. Mamy nadzieję, że powstałe Centrum będzie służyć wszystkim chorym na nowotwory pacjentom Rybnika i Powiatu Rybnickiego. W sprawach terminów zajęć i spotkań w Centrum można się kontaktować na stronie Juliusz.eu.