Uroczyste otwarcie Terenowego Oddziału w Rybniku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa

W poniedziałek 12.02.2024 odbyła się uroczystość otwarcia Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Rybniku. Po rocznym intensywnym remoncie kapitalnym budynku w Rybniku przy ulicy Rudzkiej 15 doczekaliśmy się pięknego Terenowego Oddziału na miarę XXI wieku. Oddział został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do poboru krwi i osocza oraz spełnia wszystkie niezbędne warunki dla krwiodawców z terenu Rybnika i Powiatu Rybnickiego. W uroczystości oprócz wielu zaproszonych gości uczestniczył Prezydent Rybnika Piotr Kuczera, natomiast Starostę Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca reprezentował Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia. Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa Gizela Kowol podziękowała Miastu i Powiatowi za wsparcie i pomoc w wielu aspektach funkcjonowania Oddziału w Rybniku oraz bieżącą pomoc Honorowym Dawcom Krwi w mieście i powiecie. Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tej pięknej inwestycji i zachęcamy wszystkich krwiodawców aktualnych i przyszłych do oddawania krwi, która jest niezbędna do życia i niczym nie można jej zastąpić. Mamy nadzieję, że ta stacja spełni wszystkie oczekiwania krwiodawców i personelu zatrudnionego w tym pięknym obiekcie.