Nowa porodówka i oddział neonatologiczny w WSS nr 3 w Rybniku

W dniu dzisiejszym 25.01.2024 miało miejsce uroczyste otwarcie porodówki po generalnym remoncie oraz oddziału neonatologii w WSS Nr 3 w Rybniku. W uroczystości oprócz dyrektora WSS Nr 3 w Rybniku Jarosława Madowicza uczestniczył Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Prezydent Rybnika Piotr Kuczera, przedstawiciele Wojewody Urzędu Marszałkowskiego, ordynator oddziału ginekologicznego Krzysztof Dąbrowski i licznie zaproszenie goście. Inwestycja o wartości około 12 mln została zakończona dzięki pomocy Urzędu Miasta Rybnika, który przeznaczył na ten cel 10 mln 650 tyś złotych. Oddział z pewnością będzie służył mieszkańcom naszego regionu i dzieciom, które będą tam przychodziły na świat. Serdecznie gratulujemy dyrekcji szpitala i wszystkim podmiotom zaangażowanym w stały rozwój tej jakże ważnej dla naszego regionu placówki, która dzięki takim inwestycjom podnosi swój stopień referencyjności i wprowadza standardy lecznictwa na europejskim poziomie. Mamy nadzieję, że ta inwestycja będzie początkiem sukcesywnego  rozwoju na wielu płaszczyznach szpitala. Życzymy tego wszystkim pracownikom szpitala oraz mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy będą z tych usług korzystać.