Centrum Zdrowia Psychicznego w Powiecie Rybnickim

We wtorek 23.01.2024 odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego w Czerwionce-Leszczynach przy ulicy 3-go Maja 1A, które będzie służyć mieszkańcom  naszego powiatu w  zakresie pomocy psychiatrycznej. Placówka jest niezbędna dla osób  potrzebujących  specjalistycznej pomocy psychiatrycznej w Rybniku i powiecie, których jest coraz więcej. Uroczystego otwarcia Centrum  dokonał  Dyrektor Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku Prof. Joachim Foltys  w asyście Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca, Wicestarosty Powiatu Rybnickiego Marka Profaski, Burmistrza Gminy Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Prezydenta Rybnika Piotra Kuczery oraz przedstawicieli  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Narodowego Funduszu Zdrowia, lekarzy i pielęgniarek   którzy będą na co dzień obsługiwać Centrum. Jeszcze raz gratulujemy Dyrektorowi  Prof. Joachimowi Foltysowi oraz personelowi szpitala zaangażowanemu w utworzenie Centrum, i liczymy że nasza placówka rozwiąże wiele problemów skracając kolejki do specjalistycznej pomocy psychiatrycznej.

Podajemy  dane kontaktowe do CZP  w  Czerwionce-Leszczynach:

Centrum Zdrowia Psychicznego

Godziny otwarcia: 8-18

Rejestracje – 32 4328294

Punkt zgłoszeniowo – koordynacyjny: 32 4328295

E-mail: pzk.czerwionka@psychiatria.com

Oddział Dziecięcy Psychiatryczny

Dyżurna Pielęgniarka: 32 4328299

Wszystkie porady i konsultacje są nieodpłatnie, refundowane przez NFZ.