Renesansowa Rajza Rybnicka – w hołdzie Ślązakom Powiatu Rybnickiego

W sobotnie popołudnie 13.01.2024 mieszkańcy naszego miasta i powiatu mieli okazję do zapoznania się z historią naszego budynku starostwa powiatowego. Spotkanie zorganizował dr Łukasz Zimnoch i Józef Krzyk przedstawiciele stowarzyszenia „Wrazidlok”. W sali rady powiatu odbyła się prezentacja w której uczestniczyło około pięćdziesięciu osób, a potem odbył się spacer po starostwie i wokół budynku. Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz przywitał wszystkich uczestników spotkania w imieniu Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca i podziękował prelegentom za przygotowanie bardzo ciekawego wykładu z historii renesansu, neorenesansu oraz innych nurtów  w Europie. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestniczący w spotkaniu nie żałowali, ponieważ dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z historią starostwa powiatowego, miasta, śląska i Europy.