BUDŻET POWIATU RYBNICKIEGO NA 2024 UCHWALONY

W czwartek 14.12.2023 w Dworze w Łukowie Śląskim odbyła się ostatnia budżetowa Sesja Rady Powiatu Rybnickiego. Budżet został uchwalony jednogłośnie oraz uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach. Gratulujemy Zarządowi Powiatu, Skarbnik Sylwii Marcol-Wróblewskiej oraz całej Radzie za przygotowanie i uchwalenie budżetu. Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec podziękował wszystkim radnym oraz zaprosił na koncert zespołu” Golden Trio ” w składzie: Ksenia Więcek-Łuczak – fortepian, Barbara Bytner – skrzypce i Joanna Kania – klarnet. Wszystkie wykonawczynie pracują w Szkole Muzycznej w Rybniku. Dziękujemy również Joannie Rzymanek Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej za przygotowanie pięknego koncertu. Po koncercie radni i wszyscy zaproszeni goście wśród których byli: Burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski z Przewodniczącym Rady Bernardem Strzodą, Wójt Gminy Gaszowice Paweł Bugdol z Przewodniczącym Rady Krzysztofem Lorkiem, Wójt Lysek Grzegorz Gryt z Przewodniczącym Rady Stanisławem Hałaczem oraz Wójt Jejkowic Marek Bąk a także dyrektorzy placówek powiatowych, kierownicy wydziałów i referatów starostwa powiatowego i pracownicy starostwa bezpośrednio zaangażowani w przygotowanie spotkania świątecznego spotkali się przy świątecznym stole, gdzie Starosta Damian Mrowiec i Przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i na Nowy 2024. Na zakończenie każdy z gości otrzymał drobny prezent pod choinkę.

Mamy nadzieję że kolejne święta i nadchodzący 2024 rok, pomimo faktu że jest przestępny, będzie dla nas szczęśliwy i trochę lepszy od mijającego, czego wszystkim serdecznie życzymy!!