Powiatowe Turnieje UNIHOKEJA

Zgodnie z kalendarzem i terminarzem Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego, w ramach działanie Powiatowego SZS w Rybniku po raz drugi na terenie Powiatu Rybnickiego, UKS „GRACZ” z Lysek zorganizował Powiatowe Mistrzostwa Unihokeja Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Z całego Powiatu Rybnickiego na zaproszenie pozytywnie odpowiedziały i zgłosiły chęć udziału w zawodach cztery szkoły z Gminy Lyski: SP Adamowice, SP Lyski, SP Raszczyce i SP Zwonowice. Komplet drużyn zameldował się na zawodach grupy młodszej czyli Igrzysk Dzieci.

W turnieju grup młodszych czyli klas IV – VI, który odbył się 20 listopada zrezygnowaliśmy z systemu pucharowego. W sumie w dwóch grupach rozegrano 12 meczy. Po przeszło czterogodzinnym graniu klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

• GRUPA MŁODSZA DZIEWCZĄT

I miejsce SP Lyski

II miejsce SP Adamowice

III miejsce SP Raszczyce

IV miejsce SP Zwonowice

• GRUPA MŁODSZA CHŁOPCÓW

I miejsce SP Lyski

II miejsce SP Raszczyce

III miejsce SP Zwonowice

IV miejsce SP Adamowice

Grupa starsza czyli klasy VII – VIII swój turniej rozegrała 7 listopada. W rozgrywkach dziewcząt udział wzięły dwie drużyny a chłopców trzy. Poniżej klasyfikacja końcowa:

GRUPA STARSZA DZIEWCZĄT

I miejsce SP Lyski

II miejsce SP Adamowice

GRUPA STARSZA CHŁOPCÓW

I miejsce SP Adamowice

II miejsce SP Lyski

III miejsce SP Zwonowice

Tym sposobem do dalszego współzawodnictwa czyli awans do półfinału lub finału wojewódzkiego uzyskali:

– w grupie młodszej dziewczęta i chłopcy z SP Lyski;

– w grupie starszej dziewczęta z SP Lyski w grupie chłopców SP Adamowice.

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem, miejsca I-III puchary, a każdy uczestnik słodki poczęstunek. Za grę wyróżniono: Matyldę Adamczyk z Lysek i Laurę Gembalczyk z Adamowic oraz Amadeusza Bieńkowskiego z Lysek oraz Franciszka Jelocha z Raszczyc.  Gratulujemy zwycięzcom, którzy będą reprezentowali naszą gminę i powiat na kolejnych szczeblach rozgrywek.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w turniejach za rok.

Więcej zdjęć z turniejów na https://www.facebook.com/graczlyski/

Turnieje zorganizowano w ramach zadań: „Propagowanie Aktywności Fizycznej wśród mieszkańców Gminy Lyski” oraz kalendarza Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rybniku realizowanych przez UKS „GRACZ”.

Bogusław Niestrój

Powiatowy SZS i UKS”GRACZ”

Skip to content