Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny pn. „MODA NA ODPADY”

11 listopada podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Dworze w Łukowie Śląskim Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu ekologicznego „Moda na odpady”.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci i młodzieży. W ramach konkursu wpłynęły 143 prace. Wszystkie stroje były bardzo pomysłowe, ciekawe i oryginalne.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej:

I miejsce – Natalia Nowak uczennica klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jejkowicach,

II miejsce Wiktor Honkisz uczeń klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczerbicach,

III miejsce Eryk Holona uczeń klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolny w Jejkowicach.

Wyróżnienia:

Emilia Daszczyk, Karol Kramorz, Szymon Buryba, Emilia Zdrzałek, Lucyna Kołodziej, Bartosz Plutka, Amelia Czerniej, Damian Bugalski, Julia Kubik.

Uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej:

I miejsce Nikola Nitner uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi w Świerklanach Dolnych,

II miejsce Nataniel Żydek uczeń klasy VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczerbicach,

II miejsce Jagoda Żurek uczeń klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lyskach,

III miejsce Karolina Pilar uczennica klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczerbicach,

III miejsce Julia Malman uczennica klasy VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jejkowicach,

Wyróżnienia:

Paulina Kloc, Amelia Dudek, Julia Jeszka, Maja Blazel, Nadia Burda, Zuzanna Bienek, Małgorzata Maciejczak, Ewelina Burek.

Uczniowie szkoły ponadpodstawowej

I miejsce Anna Wita uczennica klasy III Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach,

II miejsce Wiktoria Hoffman uczennica klasy III Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach,

III miejsce Zuzanna Węglewska uczennica klasy I Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach,

III miejsce Nadia Gajda uczennica klasy I Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

Nagrodę publiczności otrzymała Wiktoria Sobik uczennica klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jejkowicach.

Dodatkowo Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec przyznał nagrodę specjalną, w postaci biletów wstępu do Edukatorium Juliusz w Rybniku, dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jejkowicach, który zgłosił największą liczbę prac w naszym konkursie.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!