Jubileusz 100-lecia Koła Pszczelarskiego w Czernicy

Dnia 28.10.2023 odbył się Jubileusz 100-lecia Koła Pszczelarskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele PW. NMP Królowej Polski w Czernicy. Po Mszy Św. goście zostali zaproszeni na poczęstunek do „Zameczku” w Czernicy. Serdeczne życzenia w imieniu Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca złożyła przedstawicielka Powiatu Grażyna Bzdziuch z Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia.

Wszystkim pszczelarzom i ich pszczołom życzymy dużo„pożytku”, oraz samych sukcesów i satysfakcji związanej hodowlą tych bezcennych owadów. Wszyscy przecież wiemy że od pszczół zależy dalsza egzystencja człowieka na ziemi. Mamy nadzieję że nadchodzące lata i nieustanna zmiana klimatu nie zaszkodzi tym wspaniałym owadom.