100-lecie Koła Pszczelarskiego w Czernicy

W niedzielne  popołudnie, 17 września br. w Zameczku w Czernicy odbył się piknik z  okazji setnej rocznicy Koła Pszczelarzy z Czernicy. Piknik był organizowany w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa Świętego Ambrożego. Obecny na pikniku był także  Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz inni zaproszeni goście. Ciekawy wykład autorski wygłosił dr Benedikt Polaczek z Berlina na temat „Pszczoła i jej znaczenie w życiu człowieka i gospodarki rolnej „. Słuchacze mieli okazje zapoznać się z problematyką  pszczelarstwa oraz dowiedzieć się jakie istotne znaczenie ma pszczoła w życiu człowieka. W trakcie pikniku miały miejsce liczne występy lokalnych zespołów, były gry i zabawy oraz  konkursy ze słodkimi nagrodami i animacje dla najmłodszych.