Zakończenie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Powiecie Rybnickim

Wczoraj 12.09.2023 po tygodniowym pobycie artystów w naszym powiecie zakończył się plener malarski. W Starostwie Powiatowym dokonano prezentacji obrazów, które zostały namalowane w trakcie ostatniego tygodnia. Mogliśmy podziwiać dzieła wykonane przez artystów z Czech Renaty Filipovej i Józefa Dronga, Ukrainy Leonida Szmatko i Aleksandra Yenia, Białorusi Aleksieja Kapchikova, Tadżykistanu Timura Karima, Armenii Surena Vardaniana, Polski Ryszarda Kalamarza i Elżbiety Pierchały organizatora pleneru i Członka Zarządu Powiatu Rybnickiego. W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz oraz Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej Joanna Rzymanek. Dzień wcześniej na uroczystej kolacji z artystami spotkał się Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który podziękował za przyjazd do naszego powiatu i zaprosił na kolejny plener w przyszłym roku.  Dodajmy że obrazy tych artystów możemy podziwiać na wielu wystawach Europy i Świata. W Galerii Starostwa Powiatowego możemy aktualnie obejrzeć obrazy wykonane przez Aleksandra Yenia z Ukrainy poświęcone w zdecydowanej większości kwiatom. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy. Mamy nadzieję, że kolejny międzynarodowy plener malarski będzie również udany i uda się zaprosić takich profesjonalistów. Do zobaczenia za rok!

« z 2 »