Sportowcy z Kamerunu z wizytą w Powiecie Rybnickim

Na zaproszenie Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca we wtorek 29.08.2023 odwiedzili nasze starostwo w asyście naszego olimpijczyka w chodzie z Seulu Jacka Bednarka, przedstawiciele lekkiej atletyki z Kamerunu w składzie: Charles Kouch Kotte Sekretarz Generalny Kameruńskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz dwie zawodniczki reprezentujące Kamerun na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie w Lekkiej Atletyce, Veronique Kossende Rey ,która reprezentowała Kamerun w trójskoku z wynikiem 13 m 97 cm i Nora Monie reprezentantka Kamerunu w rzucie dyskiem, która jest aktualną rekordzistką Kamerunu z wynikiem 58 m 53 cm i posiada dwa obywatelstwa Kamerunu i USA. Obydwie sportsmenki zdobywały również medalowe miejsca 2 i 3 w Mistrzostwach Afryki. W spotkaniu oprócz Starosty Damiana Mrowca uczestniczył Radny Sejmiku Wojewódzkiego Grzegorz Wolnik, Wicestarosta Marek Profaska i Kierownik Referatu OPKiZ Grzegorz Potysz. Podczas bardzo udanej wizyty, była niecodzienna okazja do wymiany informacji i doświadczeń w zakresie funkcjonowania tych dyscyplin w Kamerunie i w Polsce. Sekretarz Generalny Charles Kouch Kotte wyraził chęć zacieśnienia współpracy sportowej ze Śląskiem a przy okazji z Powiatem Rybnickim. Inicjatywa spotkała się z aprobatą Starosty Damiana Mrowca i Radnego Sejmiku Grzegorza Wolnika. Goście mieli również okazję do poznania budynku starostwa, sali gdzie odbywają się sesje Rady Powiatu i gabinetu starosty. Na zakończenie spotkania była okazja do wręczenia upominków i wspólnej sesji zdjęciowej, a także dobry moment do zagrania kilku melodyjek na fortepianie plenerowym przed starostwem. Mamy nadzieję że zaproszeni goście nawiążą z naszym regionem bliższe relacje i będziemy mieli okazję się jeszcze spotkać czy to na zawodach sportowych czy też w innych okolicznościach. Póki co sportowcom z Kamerunu życzymy samych sukcesów sportowych i osiągania coraz lepszych wyników na stadionach całego świata.